Fenerbahçe Lions Kulübü KASEV ziyareti

Lions Of Rock Konseri
Eylül 1, 2018

Fenerbahçe Lions Kulübü KASEV ziyareti

Kasev Vakfı Huzurevi ve özel bakım evi bölümü,  40 dönüm arazide, 7000m2 kapalı alan içerisinde bulunan 6 katlı bir bina. İdari odaların dışında, normal yaşlı sakinler için 10 büyük ve 65 küçük, toplamda 75 oda mevcut. Bakım bölümünde ise 4 büyük 26 küçük oda var. Yatak sayısı normal yaşlı sakinler için 96, bakım bölümünde 40 olup, toplam 134 adet.

24 Aralık Cumartesi akşamı, Fenerbahçe Lions Kulübü üyeleri ve aileleri olarak KASEV Huzurevi’ ne ziyarette bulunduk. Ziyaret dediğimize bakmayın, aslında hep birlikte eğlenmeye gittik.

2015 yılının Aralık ayında, kulüp olarak eğlenmeye gidelim diye bir fikir atıldı ortaya. O fikir döndü dolaştı, “biz hep eğlenmeye gidiyoruz zaten, eğlenmeye gidemeyenlere, biz eğlenceyi getirelim” e döndü. Bu sayede de ilk KASEV ziyaret ve eğlencesini yaptık.

Yıl oldu 2016, ama KASEV etkinliğinin tadı damağımızda kaldı. O yüzden bu sene de bir eğlence düzenlemeden seneyi bitirmek istemedik. Hemen tarih belirlendi, KASEV’ den müsaitlik durumu öğrenildi.

24 Aralık 2016, Cumartesi. Tarih belli olunca sıra geldi hazırlıklara. Eli boş gitmek olmaz. Hediyeler alıp hazırlanmak lazım. Hemen kulüp üyelerimiz organize oldu. Bir heyecan, bir telaş 🙂 El birliği ile 100’ ün üzerinde hediye hazırlanıp, paketlendi.  Vakti olan arkadaşlarımız gündüz vaktı buluşup özene bezene paket yaptılar hediyelere.

Hediye kısmı tamam. Levent başkanım da, KASEV ile görüşüp yemek kısmını organize etti. KASEV’ in hali hazırda yemek hizmeti aldığı bir firma var. Yemekleri onlar hazırlayacak. Yemeği hep birlikte yiyeceğiz ve o akşamki yemeğe de kulübümüz, Fenerbahçe Lions Kulübü sponsor olacak.

Geriye kaldı eğlence ve müzik kısmı. Geçen yıl müzik kısmını Suadiye Gönüllüleri Türk Sanat Müziği Gurubu üstlenmişti.  Bu yıl da, Suadiye Gönüllüleri Türk Sanat Müziği Gurubu bizi yanlız bırakmayacağını söyledi.

Gün gelip de çatınca, hepimiz düştük yola ve KASEV’ de buluştuk. KASEV’ in yerleşkesi Tuzla ‘ da. Bu huzurevinde kalanların çoğunluğu öğretmen fakat öğretmen harici kişiler de var. Kasev Vakfı Huzurevi ve özel bakım evi bölümü,  40 dönüm arazide, 7000m2 kapalı alan içerisinde bulunan 6 katlı bir bina. İdari odaların dışında, normal yaşlı sakinler için 10 büyük ve 65 küçük, toplamda 75 oda mevcut. Bakım bölümünde ise 4 büyük 26 küçük oda var. Yatak sayısı normal yaşlı sakinler için 96, bakım bölümünde 40 olup, toplam 134 adet.

Hizmete açık bulunan, özel bakım bölümünde, yatalak ve bir başkasının yakın desteğine bağımlı, parkinsonlu, alzheimerlı hastalar için özel yaşam desteği ile bakım hizmetleri de verilebiliyor.

Yatağa kısmen bağımlı veya demanslı, zihni faaliyetleri yetersiz, mutlaka bir bakıcının desteğine ihtiyaç duyan hastalar için böyle bir tesisin önemi çok büyük. Ayrıca bu serviste hastane sonrası bakım hizmetleri de yapılmakta. Her odada telefon, çağrı ve yangın ikaz sistemi var. Tesiste, 6 yataklı revir ve ambulans da mevcut.

Teknik bilgileri de verdikten sonra gelelim “Yeni Yıla Hoş Geldin Partisi” ne.

Hep birlikte eğlencenin olacağı yemek salonuna indik. Huzuerevi sakinlerinin yemek saati olduğu için onlar da birer birer inmeye başladılar yemeğe. Merdivenlerde onları karşılayıp masalarına oturtturduk, yemek servislerine yardım ettik sonra da yanlarına oturup hep birlikte yemek yedik. Bir kısmını geçen yıl ki eğlenceden tanıyordum. Onları tekrar görmekten çok mutlu oldum. Bir kısmı beni tanıdı bir kısmı tanımadı. Ama geçen seneki eğlenceye katılıp bu sene olmayanlar da vardı. Onları aradı gözlerim göremeyince de içim burkuldu.

Yemekten sonra sıra geldi hediye kısmına. Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı paketlenmiş hediyeleri dağıttık büyüklerimize. Minik çocuklar gibi heyecanlıydı bir çoğu. Sabırsızlananlar bile vardı açarken. Çok keyifli bir şey insanları heyecanlı ve mutlu görmek 🙂

Hediye kısmından sonra sıra geldi müziğe. Suadiye Gönüllüleri Türk Sanat Müziği Gurubu’ nun değerli müzisyenleri sahnede yerlerini aldı ve muhteşem konser başladı. Gece için harika bir repertuar hazırlanmış.

Huzurevi sakinlerinin de eşlik ettiği muhteşem şarkılar dinledik. Müzik ruhun gıdasıdır derler ya, işte onu orada insanların yüzünden görebilirmek mümkündü. Suadiye Gönüllüleri Türk Sanat Müziği Gurubu, sırayla mikrofonu alıp harika şarkılar söylediler. O anki ortamı görünce, keşke hiç bitmese, müzik hiç susmasa diyor insan.

Saat ilerleyip huzurevi sakinlerinin yatma vakti gelince biz de toparlanmaya başladık. Yemekhanenin son sakinini de odasına yolcu ettikten sonra bizler de yola çıktık. Eminimki benim gibi bir çok kişinin de aklı ve gönlü orada kaldı.

Biz KASEV ziyaretini artık geleneksel hale getirdik. Seneye sizleri de bekleriz.