parallax background
 

Fenerbahçe Lions Ailemiz


Lion’lar tüm dünyada ve ülkelerinde kendilerini ihtiyacı olanlara hizmet etmeye adamış sorumluluk sahibi bireylerdir. Bir Lions Kulübüne Üyelik, bireye dostluk, kardeşlik ve ortak amaca yönelme ruhu içerisinde içinde yaşadığı topluma hizmet ve yardım etme olanağı kazandırır. Bunun yanında üyeler toplumu tanıma ve çevrelerini geliştirme, toplumda tanınma, yerel ve uluslararası ilişkilerini geliştirme fırsatı ile profesyonel deneyimlerini artırma şansını elde ederler. Lion olmak, gönüllü olmanın ötesinde topluma gönüllü hizmet etmek anlamına gelir.29.06.1979 tarihinde kurulan Fenerbahçe Lions Kulübü' nün, ana amacı öncelikle Türkiye sonra da dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmektir. Kesinlikle kendi üyelerinin menfaatlerine hizmet etmeyen Uluslararası Lions' un, 1945’ ten bu yana Birleşmiş Milletler’ de daimi temsilcisi vardır.

Lions' lar, genel olarak sağlık, kanserli çocuklar, obezite, göz sağlığı, engelliler, gençlik, uluslararası işbirliği ve çevre konularında topluma hizmet etmektedirler. Körlüğün önlenmesi en büyük hedefidir. Bu amaçla iki kez dünya çapında kampanya yapılmıştır. Milyonlarca insan taramadan geçirilmiş, tedavi edilmiş, onlarca göz bankası kurulmuş ve onbinlerce ameliyat yapılmıştır. Uluslararası Lions Vakfı bugüne kadar ülkemizde yapılan hizmetlere 5 Milyon Dolara yakın karşılıksız destek vermiştir.

Ülkemizde 1963 yılından beri çalışan Türk Lions’unun ana amacı; Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında topluma hizmet etmektir. Bu güne kadar onlarca okul, sağlık ocakları, hastane ve klinikler, kütüphaneler, toplum merkezleri yapılmış, bilinçlendirme ve tarama kampanyaları ile milyonlarca insana hizmet götürülmüştür.

Vakıflarımız

Türk Lions'u bugüne kadar 20 civarında vakfın kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Bağımsız birer hizmet kuruluşu olarak faaliyet gösteren bu vakıfların çalışmaları halen desteklenmektedir. Bu bölümde Uluslararası Lions Kulüpleri Birliğinin vakfı olan LCIF ile birlikte bu vakıflardan bazılarını tanıtmaya çalışacağız.