Fenerbahçe Lions Kulübü

Kanser Olma, Aşı Ol !
Eylül 28, 2018
FENERBAHÇE LIONS KULÜBÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
Ekim 15, 2018

Fenerbahçe Lions Kulübü

29.06.1979 tarihinde aldığı Charter Belgesi ile ULKB No.4262-37371 ile Fenerbahçe Spor Kulübü üyeleri tarafından kurulan Fenerbahçe Lions Kulübümüz, 2019 yılında 40. yılını kutlayacak.

Fenerbahçe Lions Kulübü’ nün, ana amacı öncelikle Türkiye, sonra da dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmektir. Kurulduğu tarihten itibaren insanımıza hizmet yolunda ; Yakacık Yetiştirme Yurdu ilk binasının yapılması, Üniversite Kütüphanesi, İlk Öğretim Okullarına derslik, Üniversitelere sağlık odası tefrişleri, Bolluca Çocuk Köyü‘ ne Soğuk Hava Deposu, Kütüphane ve Bilgisayar odası gibi hizmetlerin yanında Kermes, Konser, Film Galaları gibi sosyal etkinliklere imza atmıştır.

Her yıl seçilen, yeni başkan ve yönetim kuruluyla, topluma hizmet için yeni projeler tasarlayıp, hayata geçirmekteyiz. Geçmiş dönemlerde yapılan projelerimizi buradan görebilirsiniz.

Üyeleri, her dönem Yönetim Çevresinde, Genel Yönetmenlerimiz tarafından görevlendirilmiş, PCC Metin Taşkent 1994/1995 döneminde Genel Yönetmen,1997/1998 döneminde Konsey Başkanı, PDG Ender Canıtez 2009/2010 döneminde Genel Yönetmen olarak görev yapmışlardır.

Üçü Ömür boyu, 16 Kadın, 18 Erkek olmak üzere 34 üyesi ile Türk Lions’u ve insanımıza hizmet etmektedir.

Lions‘ lar, genel olarak sağlık, kanserli çocuklar, obezite, göz sağlığı, engelliler, gençlik, uluslararası işbirliği ve çevre konularında topluma hizmet etmektedirler. Körlüğün önlenmesi en büyük hedefidir. Bu amaçla iki kez dünya çapında kampanya yapılmıştır. Milyonlarca insan taramadan geçirilmiş, tedavi edilmiş, onlarca göz bankası kurulmuş ve onbinlerce ameliyat yapılmıştır.

Uluslararası Lions Vakfı, bugüne kadar ülkemizde yapılan hizmetlere 5 Milyon Dolara yakın karşılıksız destek vermiştir.

Ülkemizde 1963 yılından beri çalışan Türk Lions’ unun ana amacı; Atatürk İlke ve Devrimleri‘ nin ışığında topluma hizmet etmektir. Bu güne kadar onlarca okul, sağlık ocakları, hastane ve klinikler, kütüphaneler, toplum merkezleri yapılmış, bilinçlendirme ve tarama kampanyaları ile milyonlarca insana hizmet götürülmüştür.

Lions’ un tamamen bağımsız ve demokratik bir yapısı vardır. Hiç bir siyasi, dini veya etnik bağlantısı yoktur. Tüm görevliler seçimle göreve gelirler ve görevleri 1 yıl sürer.

Halen 200’ den fazla ülke ve coğrafi bölgede, yaklaşık olarak 1.4 milyon gönüllü Lion ve Leo üyeye sahiptir. Uluslararası Sloganı “Hizmet Ediyoruz” dur.

Kesinlikle kendi üyelerinin menfaatlerine hizmet etmeyen Uluslararası Lions’ un, 1945’ ten bu yana Birleşmiş Milletler’ de daimi temsilcisi vardır.